Okulista Śląsk

Centrum Mikrochirurgii Oka OPTOMED® powstało w 1992 roku jako prywatny gabinet lekarski specjalizujący się w leczeniu rzadkich i trudnych wad wzroku. Dzięki latom pracy z pacjentami, nabraliśmy doświadczenia i staliśmy się czołowym ośrodkiem w Polsce w dziedzinie okulistki. Ze względu na duże zaufanie do naszej kadry okulistów i optometrystów postanowiliśmy otworzyć nowe placówki w Bytomiu oraz Katowicach. Dołączyły one do naszych centów znajdujących się w Chorzowie, Siedlcach i Augustowie. Dzięki temu pacjenci z całego Śląska mają lepszy dostęp do Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Optomed, które oferuje najwyższą jakość usług okulistycznych.

Okulista Śląsk oferuje diagnostykę oraz leczenie chorób i wad oczu. Zapewniamy odpowiedni dobór i sprzedaż okularów dla dorosłych i dziecięcych. Korygujemy wady wzroku nawet te najbardziej skomplikowane soczewkami kontaktowymi – twardymi, hybrydowymi, skleralnymi. Zwykle są wykonywane na indywidualne zamówienie, pod każdego pacjenta dając nieporównywalną poprawę ostrości widzenia wśród metod niezabiegowych. Dobieramy również soczewki protetyczne u osób po urazach lub zmianach wrodzonych, u których źrenica i tęczówka mają nieprawidłowy kształt co pogarsza zarówno widzenia jak i efekt kosmetyczny. Ponadto przeprowadzamy liczne operacje i zabiegi z zastosowaniem najnowocześniejszych metod i innowacyjnego sprzętu. Oferujemy zabiegi korekcji zeza u dzieci i dorosłych, chirurgię plastyczną i rekonstrukcyjną powiek, oraz chirurgię nowotworów, a także wiele innych zabiegów okulistycznych.

 

Okulista dziecięcy Śląsk

Badania okulistyczne mają bardzo duże znaczenie u dzieci, ponieważ wczesna diagnostyka to szansa na skorygowanie, a nawet zatrzymanie wady wzroku. Z tego powodu należy jak najszybciej zgłosić się do okulisty w przypadku, kiedy u dziecka pojawią się problemy z prawidłowym widzeniem, a także występują u niego dolegliwości bólowe albo inne nieprawidłowości w obrębie gałki ocznej. Istotne są także regularne wizyty kontrolne związane z etapem rozwojowym, tym bardziej, że obecne czasy z powszechnym dostępem do urządzeń multimedialnych nie sprzyjają zdrowiu oczu najmłodszych. Wizyta u okulisty dziecięcego na Śląsku to gwarancja wczesnego wykrycia wszelkich wad i zastosowania optymalnego postępowania leczniczego. Jako jeden z niewielu ośrodków jesteśmy w stanie zdiagnozować i leczyć małych pacjentów, w tym operacyjnie.