Operacje laserowe powiek

Powieki to ważna cześć oka, stanowiąca jego naturalną ochronę przed urazami. Ponadto regulują one również dostęp światła, a także rozprowadzają ciecz łzową na powierzchni gałki ocznej. Z tego powodu niezwykle istotne jest ich prawidłowe funkcjonowanie. Niestety niekiedy mogą pojawić się na nich drobne zmiany powodujące dyskomfort, a czasem również utrudniające pełnienie przez nich swoich funkcji. Mowa tutaj o łagodnych naroślach, takich jak włókniaki, guzki czy brodawki. Na szczęście można w prosty sposób się ich pozbyć dzięki laserowemu usuwaniu zmian powiek nazywanemu blepharoplastyką.

Jak przebiega blefaroplastyka?

Blefaroplastyka to zabieg, który pozwala na usunięcie różnych zmian skórnych pojawiających się na powiekach. Należą do nich nie tylko włókniaki czy brodawki, ale także naczyniaki, kaszaki, mięczaki zakaźne czy rogi skórne. Laseroterapia powiek to prosty zabieg, który jest w pełni bezpieczny dla wzroku pacjenta.

Przed zabiegiem powiekę smaruje się kremem znieczulającym, aby był on bezbolesny. Dodatkowo u bardzo wrażliwych osób można także zastosować znieczulenie w zastrzyku. Do laseroterapii wykorzystuje się m.in. laser CO2, który pozwala na precyzyjne odparowanie zmian. Wiązka lasera może usunąć zarówno zmiany pojawiające się na powierzchni powiek, jak i na ich brzegu oraz między rzęsami. Zabieg laserowego usunięcia zmian powiek odbywa się w warunkach ambulatoryjnych i przebiega dosyć szybko. Bezpośrednio po nim w miejscu interwencji pojawia się niewielki strupek. Im mniejsza zmiana, tym lepszy efekt estetyczny. Z tego powodu w przypadku dostrzeżenia zmian na powiekach warto jak najszybciej warto udać się do lekarza okulisty.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.