Indywidualny dobór szkieł okularowych DNEYE

Okulary dostosowane do Twoich indywidualnych potrzeb

DNEye® Scanner firmy Rodenstock to specjalistyczny przyrząd pomiarowy, który wykorzystując pomiary topograficzne i aberrometryczne oka, określa parametry, które mogą być wykorzystane do stworzenia idealnie dopasowanej soczewki okularowej. Takie okulary dają możliwość najlepszego widzenia w każdej odległości.

Pomiar jest w pełni automatyczny i bardzo precyzyjny w ponad 7000 punktach. Urządzenie mierzy zmiany wielkości źrenicy i refrakcji całego układu optycznego oka w zależności od odległości i natężenia światła. Pozwala to zaprojektować soczewki, które pozwolą widzieć dobrze przy każdym oświetleniu i z każdej odległości. W przeciwieństwie do standardowych urządzeń pomiarowych skaner DNEye® nie tylko rejestruje podstawowe wartości wady (krótkowzroczność i dalekowzroczność)ale też aberracje wysokiego i niskiego rzędu układu optycznego (odpowiednio HOA i LOA) do dali i bliży (cecha unikatowa skanera DNEye®). Aberracje to nieregularności, które mogą negatywnie wpływać na ostrość widzenia, poczucie kontrastu i widzenie o zmierzchu. Mogą być one związane z szerokością źrenicy i akomodacją (patrzenie do bliży). Dlatego tak istotna jest ich korekcja w trakcie doboru soczewek.

Wszystkie analizowane parametry pozwalają stworzyć soczewkę idealnie dopasowaną do każdego oka – o najlepszych parametrach wady wzroku (sferycznej i cylindrycznej), zapewniającą ostre widzenia w każdych warunkach oświetlenia.

Nie tylko pomiar jest ważny. Równie istotne są wykonanie soczewki i jej dopasowanie do oprawki.

 

Dopasowanie do oprawki

Sposób, w jaki okulary układają się na twarzy, odgrywa decydującą rolę w procesie produkcji soczewek na indywidualne zamówienie. Najważniejsze parametry mierzone są przy użyciu technologii pomiaru wideo 3D Rodenstock ImpressionIST®.

Jedyne, co musisz zrobić, to popatrzeć w lustro zamontowane na urządzeniu ImpressionIST®. Kamery wykonują zdjęcia z dwóch perspektyw. Za pomocą tych obrazów mierzone są dokładnie parametry twarzy w połączeniu z wybraną oprawą, a także odległość między źrenicami i ich średnica.

 

Precyzyjne wykonanie

Nasz optyk przesyła wyniki pomiarów wraz z zamówieniem i wynikami standardowego badania wzroku do Rodenstock, gdzie odbywa się obliczanie parametrów optymalnych soczewek pod każdym względem idealnie dopasowanych do Twoich oczu.

Rezultatem są najbardziej precyzyjne soczewki Rodenstock optymalnie wykorzystujące potencjał Twojego wzroku. Na pewno zauważysz różnicę!