O Nas

Centrum Mikrochirurgii Oka OPTOMED® powstało w 1992 roku jako prywatny gabinet lekarski specjalizujący się w leczeniu rzadkich i trudnych wad wzroku. Dzięki latom pracy z pacjentami, nabraliśmy doświadczenia i staliśmy się czołowym ośrodkiem w Polsce w dziedzinie okulistki.

Oferujemy diagnostykę oraz leczenie chorób i wad oczu. Zapewniamy odpowiedni dobór i sprzedaż:

  • Soczewek – firm: Baush & Lomb, Ciba Vision, Cooper Vision, Hecht, SynergEyes i inne,
  • Okularów – firm: RayBan, Maxmara, Gucci, Silhouette, Flair, Adidas, Armani, Jaguar, Bjorn Borg, Timberland, Cotton Club, Excite, ID-Tokyo, Joop, Liw Lewant, Menrad, More & More, Paul Vadim, Roberto Cavali, s.Oliver, Sziols i inne,
  • Okulary dziecięce – firm: Fisher Price, Centrostyle, Garfield, Julbo, Shrek i inne.

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy soczewki kontaktowe indywidualnie projektowane do korekcji stożka rogówki i wyrównywania wysokich astygmatyzmów. W 1998 roku OPTOMED® uzyskał Patent nr P.329706, wprowadzając własną technikę doboru soczewek kontaktowych. Po dziś dzień sukcesywnie rozwijamy nasze możliwości doboru soczewek poprzez rozwój patentu i opracowanie kolejnych.

Prowadzimy również ośrodek diagnostyki okulistycznej, stale rozbudowując zaplecze o nowoczesne urządzenia diagnostyczne oraz rozwijając zdolności naszego personelu poprzez ciągłe szkolenia.

Niezależnie rozwijamy gałąź mikrochirurgii oka. Obok podstawowej działalności operacyjnej m.in. zaćmy i jaskry (gdzie wykorzystujemy najnowocześniejsze techniki oraz materiały) rozwijamy pionierskie i obecnie najskuteczniejsze rozwiązania w zakresie mikrochirurgii dróg łzowych. Jako pierwsi zastosowaliśmy mikroendoskop i laser, dzięki którym możemy przywrócić drożność dróg łzowych, nie pozostawiając szpecących blizn na twarzy.

W leczeniu zaćmy stosujemy specjalne soczewki, które zapewniają lepszą korekcję istniejącej wcześniej wady wzroku oraz zwiększają możliwość widzenia zarówno do bliży jak i do dali.

Jako jedni z pierwszych wprowadziliśmy leczenie stożka rogówki metodą implantacji pierścieni śródrogówkowych INTAX oraz hamowania rozwoju stożka rogówki poprzez wykonanie zabiegu Cross-linking (X-linking).

Ponadto wprowadzaliśmy do implantologii plomby oczodołowe biointegrujące (ruchome protezy oka). Wszczepiane są do oczodołu nawet wiele lat po utracie gałki ocznej. Zajmujemy się rekonstrukcją oczodołów i implantacją plomb u dzieci w przypadkach wrodzonego braku gałki ocznej.

Oferujemy zabiegi korekcji zeza u dzieci i dorosłych, chirurgię plastyczną i rekonstrukcyjną powiek, oraz chirurgię nowotworów. Proponujemy diagnostykę AMD (zwyrodnienie plamki żółtej związane z wiekiem) z wykorzystaniem SOCT (optycznej koherentnej tomografii) z prezentacją 3D. Wdrożyliśmy też leczenie tego schorzenia z podaniem Lucentisu doszklistkowo (iniekcja do gałki ocznej).

Pełny zakres usług okulistycznych


1992

Założenie Gabinetu Okulistycznego dr Piotra Jaworskiego przy placu Andrzeja (koło dworca PKP) w Katowicach

1998

OPTOMED® uzyskał Patent nr P.329706, wprowadzając własną technikę doboru soczewek kontaktowych

2000

Przeniesienie Gabinetu Okulistycznego dr Piotra Jaworskiego na ul. Żwirki i Wigury 4

2012

Budowa obecnego Szpitala Okulistycznego Optomed w Chorzowie

2015

Zakończenie budowy Szpitala w Chorzowie i oddanie do użytku

2016

Zamknięcie Gabinetu Okulistycznego dr Piotra Jaworskiego na ul. Żwirki i Wigury 4

06.2016

Wdrożenie pierwszej terapii leczenia zeza i niedowidzenie przy użyciu rozszerzonej rzeczywistości Vivid Vision w Polce i jedne z pierwszych w Europie

12.2017

Wykonanie pierwszego bezbolesnego zabiegu Cross-linking – Megaride


Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.