Wtórne wszczepy i fiksacje

Dla korekcji bezsoczewkowości pooperacyjnej przygotowaliśmy ofertę wszczepów wtórnych łącznie z fiksacją dotwardówkową jak i dotęczówkową. Szczególnie ta ostatnia zasługuje na uwagę, gdyż umożliwia wszczep soczewki zwijalnej z małego cięcia, takiego jak do operacji zaćmy. Podszycie soczewki następuje do tęczówki. Soczewka umieszczona jest w tylnej komorze oka tak jak przy standardowej operacji zaćmy. Zabieg ten ogranicza powikłania pooperacyjne i astygmatyzm.

Możliwe jest też wykonanie plastyki tęczówki, a nawet wszczep sztucznej tęczówki do oka, co jest szczególnie ważne w przypadkach silnego światłowstrętu.

Dla pacjentów, którzy nie mają wszczepionej soczewki podczas zabiegu zaćmy proponujemy dokonanie takiej implantacji, a w szczególnych sytuacjach jeśli nie ma właściwego oparcia dla soczewki proponujemy wszczep soczewki z podszyciem jej do twardówki lub tęczówki.

 

Fiksacja dotęczówkowa ma wiele zalet – pozwala na wszczep soczewki zwijalnej, a co za tym idzie ogranicza wielkość cięcia i zmniejsza ryzyko operacyjne, zmniejsza też wielkość pooperacyjnego astygmatyzmu.


Wszczepy wtórne i fiksacja
Wszczep wtórny soczewki zwijalnej z fiksacją przeztwardówkową
4900,00 zł
Wszczep wtórny soczewki zwijalnej z fiksacją dotęczówkową
4500,00 zł
Wszczep zatęczówkowy
5000,00 zł

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.