Okulary wieloogniskowe (progresywne, dwuogniskowe)


Spis treści


Progresywne

Dla osób chcących żyć aktywnie i potrzebujących kilku par okularów polecamy okulary progresywne.

Okulary te są bardzo zdrowe dla oczu, bardzo estetyczne – brak widocznej linii podziału między strefą dali i bliży, a dzięki specjalnej powłoce antyrefleksyjnej są doskonale przejrzyste, pozbawione odblasków i zakłóceń.

Zastosowane w nich szkła progresywne są soczewkami, w których moc korekcyjna zmienia się płynnie, w zależności od tego z jakiej części soczewki korzysta oko. Jeżeli wzrok skierowany jest na przedmioty znajdujące się w dużej odległości od użytkownika wówczas oczy korzystają z górnej części soczewki zapewniającej dobre widzenie do dali natomiast przy patrzeniu na przedmioty będące blisko oczu wzrok skierowany jest na dolną część soczewki, która gwarantuje dobre widzenie bliży. Przy patrzeniu na przedmioty średnio oddalone od oczu wykorzystywany jest środkowy obszar soczewki (kanał progresji).

 

Dwuogniskowe

W tradycyjnych szkłach dwuogniskowych nie widać wyraźnie przedmiotów znajdujących się w średniej odległości, ale z bliska i w dal wszystko widać wyraźnie, nie trzeba zdejmować okularów. Szkła mają jednak brzydką linię podziału, która może przeszkadzać, na co dzień, często widoczna linia pomiędzy ośrodkiem widzenia dali i bliży staje się na tyle uciążliwa, że pacjenci wolą używać dwóch par okularów: do bliży i do dali. Problem ten mogą rozwiązać wygodne okulary progresywne.

Współpracujemy z wiodącymi producentami szkieł okularowych takimi jak:

  • Essilor,
  • Hoya,
  • JZO,
  • Rodenstock,
  • Zeiss.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.