Okulary przeciwsłoneczne

W zależności od przeznaczenia okularów (prowadzenie auta, ochrona przed słońcem, korekcja wzroku), charakteru wykonywanych w nich prac przedstawimy Państwu optymalne rozwiązanie w postaci materiału i rodzaju soczewki, oprawy oraz dostępnych uszlachetnień.

W naszym Salonie oferujemy szeroki wybór okularów firm: RayBan, Maxmara, Gucci, Silhouette, Flair, Adidas, Armani, Jaguar, Biorn Borg, Timberland, Cotton Club, Excite, ID-Tokyo, Joop, Liw Lewant, Menrad, More & More, Paul Vadim, Roberto Cavali, s.Oliver, Sziols i inne.

 

Z nadejściem wiosny i wydłużeniem się dnia coraz częściej czujemy potrzebę ochrony przed słońcem. Nasz wzrok powinniśmy chronić cały rok, ale nie wszyscy mają jeszcze tego świadomość i sięgają po okulary z przyciemnionymi szkłami dopiero w okresie wiosny i lata. Należy jednak pamiętać, że również w okresie zimy nasz wzrok jest narażony na szkodliwe działanie zarówno promieniowania ultrafioletowego, jak i nadmiernego natężenia światła widzialnego.

 

By można mówić o kompleksowej ochronie naszych oczu, podczas ich ekspozycji w słoneczny dzień powinniśmy posiadać soczewki okularowe chroniące przed szkodliwym działaniem promieniowania UV w całym jego zakresie (UVA, UVB, UVC) oraz w zależności od okoliczności użytkowania – chroniące też przed światłem widzialnym. Należy również wspomnieć o ochronie przed promieniowaniem podczerwonym (IR), na które jesteśmy szczególnie narażeni podczas pobytu w górach – dobrą ochronę przed tego typu promieniowaniem posiadają soczewki mineralne.

 

Typy soczewek

Przed promieniowaniem słonecznym chronią nas 2 typy soczewek – fotochromowe (fototropowe) oraz barwione.

Soczewki fototropowe charakteryzują się tym, że w pomieszczeniach oraz w pochmurne dni pozostają nieznacznie zabarwione, natomiast po ekspozycji na promieniowanie UVA lub światło widzialne o krótszym zakresie fal – zaciemniają się. Szkła tego typu mogą być korekcyjne oraz posiadać antyrefleks i utwardzenie. Są dostępne w dwóch najbardziej powszechnych kolorach, czyli brązowym i szarym. Polecane są osobom, które pragną mieć jedne uniwersalne okulary do pracy, domu oraz do spędzania wolnego czasu na powietrzu.


Soczewki barwione
 są najbardziej powszechne w okularach przeciwsłonecznych, ale również dostępne są w wersji korekcyjnej. Jednak w odróżnieniu od szkieł fotochromowych mają jedno stałe nasilenie zaciemnienia, które w różnym stopniu absorbuje promieniowanie świetlne.

Okulary przeciwsłoneczne w naszym Salonie Optycznym dostępne są w wielu kolorach i o różnym stopniu zabarwienia, posiadają stuprocentową ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Zostaw komentarz

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.