Laseroterapia siatkówki

Laseroterapia siatkówki jest to zabieg, który wykonuje się z użyciem skupionych promieni lasera. Mają one za zadanie zniszczenie nowotworzących się naczyń, a także mikronaczyniaków. Laseroterapia ma powszechne zastosowanie w okulistyce. Choć najpowszechniejszym zastosowaniem lasera jest korekcja wad wzroku, dzięki doborowi odpowiedniej wielkości wiązki i długości światła można pomóc także pacjentom z innymi schorzeniami. Laser likwiduje krótkowzroczność i dalekowzroczność, a także astygmatyzm. Ponadto laseroterapia może pomóc przy jaskrze i zaćmie, a także umożliwia udrożnienie dróg łzowych. Powszechnie stosowana jest także laseroterapia siatkówki. Ma również zastosowanie przy niektórych schorzeniach plamki żółtej, zmianach obwodowej części soczewki, retinopatii cukrzycowej.

Kiedy wykonuje się laseroterapię siatkówki?

Laseroterapia siatkówki wykonana przez lekarza celem leczenia m.in.: przedarć siatkówki, zwyrodnień siatkówki, retinopatii cukrzycowej i zatoru tętnicy środkowej siatkówki lub jej gałęzi. Uznawana jest ona za jedną z najskuteczniejszych metod leczniczych w okulistyce. Laser ma działanie koagulujące. Oznacza to, że pod wpływem wysokiej temperatury może niszczyć nieprawidłowe tkanki. W ten sposób można zatem usunąć zmiany patologiczne w obrębie siatkówki. Ponadto, w miejscu ogniskowania światła lasera powstają zrosty siatkówki, nabłonka barwnikowego oraz naczyniówki. Wykonanie laseroterapii siatkówki zabezpiecza przed rozwojem chorób mogących powodować, w ostateczności, znaczne i trwałe pogorszenie widzenia.

Jak przebiega laseroterapia siatkówki?

Laseroterapia siatkówki to zabieg wykonywany w trakcie pobytu w Poradni w znieczuleniu miejscowym. Jest on całkowicie bezbolesny, a ryzyko powikłań jest minimalne. Przed zabiegiem do oczu podawane są krople rozszerzające źrenice oraz znieczulające, a następnie na gałkę oczną nakłada się specjalną soczewkę. W czasie zabiegu pacjent siedzi przed mikroskopem. W wyniku pracy lasera słyszy charakterystyczne dźwięki i widzi błyski światła. Odpowiednio skupiona wiązka lasera jest bezpieczna dla widzenia.

Laseroterapia siatkówki wykonana przez lekarza celem leczenia m.in.: przedarć siatkówki, zwyrodnień siatkówki, retinopatii cukrzycowej i zatoru tętnicy środkowej siatkówki lub jej gałęzi. Jego wykonanie zabezpiecza przed rozwojem chorób mogących powodować, w ostateczności, znaczne i trwałe pogorszenie widzenia. Zabieg może uzupełniać lub poprzedzać wykonanie zabiegu witrektomii.  W przypadku retinopatii cukrzycowej i zator tętnicy środkowej siatkówki lub jej gałęzi skuteczne może być podanie leków z grupy anty-VEGF.

Zabieg jest wykonywany w trakcie pobytu w Poradni w znieczuleniu miejscowym. Jest całkowicie bezbolesny.


Witrektomia
Witrektomia z podaniem oleju silikonowego
10000,00 zł
Witrektomia z podaniem gazu
9000,00 zł
Laseroterapia siatkówki
300,00 zł

Laseroterapia siatkówki wykonana przez lekarza celem leczenia m.in.: przedarć siatkówki, zwyrodnień siatkówki, retinopatii cukrzycowej.

Cena obejmuje zabieg jednego oka.