Poradnia okulistyczna w Siedlcach

Kiedy korzystamy z opieki lekarza okulisty?

Okulista zajmuje się diagnozowaniem, profilaktyką i leczeniem chorób oczu oraz chorób i wad narządu wzroku. Najczęściej okulista kojarzy nam się z badaniem ostrości wzroku i przepisaniem okularów, ale jego kompetencje obejmują znacznie szerszy zakres problemów dotyczących tego najważniejszego dla człowieka zmysłu.

Centrum Okulistyczne w Siedlcach

Dane adresowe:
ul. 11-go Listopada 21, 08-110 Siedlce
Dane GPS: 52.1719722°N, 22.2745000°E

Kontakt
tel. +48 32 707 43 17
tel. kom. +48 601 527 557

Godziny otwarcia:
Poniedziałek: 08:00 – 16:00
Wtorek: 08:00 – 16:00
Środa: 08:00 – 16:00
Czwartek: 08:00 – 16:00
Piątek: 08:00 – 16:00
Sobota: nieczynne
Niedziela: nieczynne

Czym zajmuje się okulista dziecięcy?

Nasz gabinet okulistyczny w Siedlcach zaprasza rodziców z dziećmi już od najwcześniejszych tygodni i miesięcy życia dziecka. Diagnostyka i profilaktyka narządu wzroku jest w tym okresie szczególnie ważna, zwłaszcza, jeśli została zalecona przez neonatologa po urodzeniu dziecka. Terapia tlenowa, której poddawane są dzieci urodzone przedwcześnie oraz te z niską masą urodzeniową, może mieć negatywny wpływ na narząd wzroku, dlatego bezwzględnie trzeba okresowo kontrolować jego stan i w razie potrzeby jak najszybciej wdrożyć leczenie wszelkich nieprawidłowości.

Innym często występującym u dzieci problemem jest zez, który także trzeba leczyć, jak tylko zostanie wykryty.

Według powszechnego przekonania, które podziela część specjalistów, leczenie zeza trwa mniej więcej tyle, ile czasu upłynęło od urodzenia dziecka, do rozpoczęcia leczenia. Dlatego, jeśli nawet wydaje nam się, że oczko niemowlęcia „ucieka”, trzeba to skonsultować z okulistą dziecięcym.

Jak wygląda badanie u okulisty?

Zwykłe badanie okulistyczne obejmuje wywiad z pacjentem oraz badania: ostrości wzroku, refrakcji oka, dna oka i ciśnienia wewnątrzgałkowego. Aby badanie wady wzroku było przeprowadzone właściwie, pacjenci w trakcie wizyty mają rozszerzone źrenice.

Jeśli problem, z którym pojawiliśmy się u okulisty tego wymaga, stosuje się także inne badania takie jak, USG, perymetria (pole widzenia), OCT (optyczna koherentna tomografia) – obserwacja plamek i tarcz nerwu wzrokowego z pomiarem grubości włókien nerwowych i komórek zwojowych w diagnostyce jaskry i chorób siatkówki, w tym plamki siatkówki – czy badanie kątów zeza przy użyciu synoptoforu lub specjalnej barwnej tablicy do określania obiektywnego kąta zeza

Synoptofor składa się z dwóch tub umieszczonych na specjalnych ramionach, które można przesuwać i ustawiać pod różnymi kątami. Do tub synoptoforu wkłada się obrazki i ustawia się je tak, by odbicia światła znalazły się na środku rogówek obu oczu, a następnie odpowiednio przesuwa jeśli okulista obserwuje ruch nastawczy słabszego oka. Ostateczny kąt ustawienia ramion jest kątem zeza.

Okulista ściśle współpracuje z innymi specjalistami:

  • optometrysta zajmuje się diagnostyką i leczeniem zeza oraz niedowidzenia
  • kontaktolog służy pomocą w doborze soczewek kontaktowych i dobiera właściwe do preferencji i potrzeb pacjenta (soczewki miękkie, twarde, hybrydowe, protetyczne, barwione tęczówki i wykonywane na indywidualne zamówienie)

Dzięki temu przychodnia okulistyczna zapewnia szeroki wachlarz usług w diagnostyce i leczeniu wad wzroku oraz chorób oczu najmłodszych pacjentów. Jest to niezbędne dla określenia właściwej terapii, której efektem ma być wyleczenie zeza i zapobieżenie dalszym komplikacjom. Dlatego zachęcamy do wizyt kontrolnych i profilaktycznych u okulisty dziecięcego.

Warto odwiedzić i skorzystać z oferty gabinetu okulistycznego Optomed w Siedlcach!

Zadzwoń i umów się na wizytę u okulisty.